Davet

Türk Pediatrik Hematoloji Derneği’nin Değerli Üyeleri, Değerli Katılımcılar,

 

12. Ulusal Pediatrik Hematoloji Kongresini Mevlana’nın Konya’sında düzenleyecek olmanın heyecanını taşıyoruz. Aynı zamanda Pediatrik Hematoloji Derneğimizin 20. Yılını da kutlayacağız.

 1. Kongremizde Pediatrik Hematoloji’nin tüm ilgi alanlarındaki en güncel gelişmeleri, hematoloji eğitimine yıllarını vermiş çok değerli emekli öğretim üyelerimizin katılımıyla ve onların ışığıyla büyüyen Pediatrik Hematoloji’nin dinamik orta ve genç kuşak temsilcileriyle birlikte tartışacak ve değerlendireceğiz.

 2.  

  Pediatri dernekleri ile birlikte yapmayı hedefledimiz kongremizin adını “ pediatrik hematoloji, derneklerle el ele” olarak koyduk.  Bilimsel programımızda  farklı konu başlıklarıyla çeşitli oturumlar yer alacaktır. Bu oturumları; diğer derneklerden konuşmacı destekleri alarak her paneli bilimsel şölen haline sokmayı amaçladık. 

 3.  

  Ayrıca, tüm üyelerimizin bilimsel çalışmaları ile kongremize katkı sağlamaları büyük bir artı değer olarak kaydedilecek, sözel ve poster sunumlarına katılımcılarımızın gösterecekleri ilgi genç araştırmacı pediatrik hematologlara yeni çalışmaların heyecanını aşılayacaktır. Ayrıca  ödül jürisi tarafından seçilen en iyi üç çalışma ödüllendirilecektir.

 4.  

  Bu yıl olağan genel kurul toplantısı yaparak derneğimizin bir sonraki yönetim kurulunu seçecek ve  gelecek hedef ve amaçlarımızı belirleyeceğiz.

 5.  

  Kongremizi Konya’da yapmak istememizin önemli nedenleri; Prof. Dr. Ümran Çalışkan hocamız emekliliğini kutlamak ve Mevlana gibi dünyaca çok ünlü bir şahsiyetin varlığını hissetmektir. Bu nedenle yoğun bilimsel programa bir yarı günü kapsayacak ‘Sosyal Program’ ile kısa ve keyifli bir ara vereceğiz. Hem Mevlana’nın ulvi düşünce ve güzel yaşam felsefesini görecek, hem de dünyada bir ilk olan Kelebek Vadisini gezeceğiz.

 6. Zihinlerimizin ve ruhumuzun tazeleneceği, ufkumuzun açılacağı 12. Ulusal Pediatrik Hematoloji Kongresi’nde buluşmak üzere Organizasyon Komitesi adına en derin saygı ve en iyi dileklerimizi sunarız.

 

Gel ne olursan ol gel! ….

 

 

Doç. Dr. Hüseyin Tokgöz                                                                             Prof. Dr. Tülin Tiraje Celkan
Kongre Lokal Organizasyon Komitesi Başkanı                              Türk Pediatrik Hematoloji Derneği Başkanı